Yapay/ Protez Tırnak nedir? 50 yıldan beri Amerikada uygulanmaktadır. Son yıllarda artık Türkiyede de, gün geçtikçe iyice popülerleşen protez tırnak uygulaması, çeşitli sistem ve yöntemlerle kullanılmaya başladı. Boylece siz de hangi uygulamanın sizin için daha uygun oldugu konusunda, tercihinizi kolayca yapabilir, harika görünümlü ellere kavusabilirsiniz. Protez tırnak klasik takma tırnak gibi tırnağın dibinden degil, sadece ucundan takılır. Tırnağın büyümesi dibinden gerçekleştigi için, protez tırnak doğal tırnağın büyümesini ve hava almasını engellemez.

Eger tırnak uzatamıyorsanız, ya da tırnak yeme probleminiz varsa, protez tırnak uygulamasi sayesinde, ayda bir bakım yaptırarak, hayat boyu uzun tırnaklara sahip olabilir ve bu alışkanlıktan da böylece kurtulabilirsiniz.

Jel sistemi

Uygulama tekniklerinden en yaygın olanı ve Avrupa ‘nın en cok tercih ettigi Jel tekniğidir.Jel sistemde ışık altında jel sertleşir. Tırnaklar daha doğal ve kullanımı kolaydır. Bu sistemde tırnak üzerine JEL denilen bal kıvamında bir madde sürülür ve bu jellı tırnaklar Ultra Viyolet ışın cihazina sertleşir. Uygulaması 30 ve 60 dakika bir zaman içindedir.Devamlı oje  oje degiştirmek istemeyenler ve ojelerinin bozulmasından şikayet edenlerler için de tırnaklara,  renkli jellerle desenler ve süsler yapılır. Avrupada şu an sadece bir üreticide 120 çeşit Jel vardır. O zaman bu şartlar altında iyi bir jeli ancak uzmandan almanız en doğrusudur. Avrupadaki tırnak salonlarında en az 10 farklı ana/temel jel  vardır. Çünkü her jel her tırnakta da tutmayabilir. Bu yüzden bizim jellerimiz, Almanyadakı salonumuzda denenmiş ve  hemen hemen herkese uyan bir jeldir.  

Akrilik Sistem ise Amerika

da bir diş dokturu tarafından bulunan ilk tekniktir. Toz ve sıvıdan oluşan bu sisteme  Akrilik/Acryl denilir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !